site.btaКремонезе с Валентин Антов и Специя с Петко Христов постигнаха победи в италианската Серия B

Снимка: AP Photo/Denes Erdos

Отборът на Кремонезе, където играе под наем българският национал Валентин Антов, се наложи над Пиза с 2:1 в мач от 36-ия кръг на първенството.

Защитникът Антов започна като титуляр отдясно на тройката в отбрана и остана на терена през целия мач. Даниел Чофани откри резултата от дузпа за Кремонезе, а Марко Д'Алесандро изравни за Пиза в началото на втората част. Масимо Кода донесе успеха на домакините пет минути преди края на редовното време. Тимът на Кремонезе е на четвърто място в класирането и ако запази позицията си, ще започне от полуфиналите в баражите за влизане в елита.

В друг мач от кръга Специя с Петко Христов победи Палермо с 1:0. Победното попадение за домакините вкара Джузепе Ди Серио в 16-ата минута. Христов бе един от тримата бранители и получи най-високата оценка за изявите си в мача. Специя е на 15 място в класирането и засега е над чертата на отборите, които ще се борят да не изпаднат.

Към 21:54 на 15.05.2024 Новините от днес