site.btaРадулов стартира с победа на сингъл, Генов отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнир по тенис в Испания

Радулов, снимка: БТА архив

Илиян Радулов се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис за мъже на клей в Сабадел (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

18-годишният българин се наложи на старта на основната схема над представителя на домакините Икер Рамирес с 6:3, 4:6, 6:3 за 2:42 часа.

Преди този мач Радулов постигна три победи без загубен сет в квалификациите. Следващият му съперник ще бъде поставения под номер 4 в схемата Андреа Коларини (Аржентина).

В надпреварата на двойки Антъни Генов и Бруно Наваро (Испания) отпаднаха на четвъртфиналите след загуба от Давид Перес Санс (Испания) и Ерик Ваншелбойм (Украйна) с 6:2, 2:6, 7:10 за 85 минути.

Междувременно, Динко Динев приключи участие в първия кръг на сингъл турнира по тенис в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът, който премина през квалификациите, отстъпи пред Руслан Тюкаев (Русия) с 4:6, 6:3, 5:7 за близо три часа на корта.

Джордж Лазаров пък претърпя поражение в първия кръг на турнира в Куршумлийска Баня (Сърбия) от поставения под номер 6 в схемата унгарец Петер Файта с 2:6, 2:6 за 87 минути.

Към 21:41 на 15.05.2024 Новините от днес