site.btaРилски спортист отново спечели Купата на БФ Баскетбол при девойките до 19 години

снимка БТА

Рилски спортист спечели Купата на БФ Баскетбол при девойките до 19 години за трета поредна година. В повторение на финала в турнира от миналия сезон тимът надви Берое (Стара Загора) с 62:54 в столичната зала "Триадица".

Отборът от Самоков водеше през по-голяма част от мача, но на няколко пъти съперникът му правеше обрат, а победителят бе определен едва в последните минути.

Деница Манолова беше най-резултатна за успеха с 28 точки и 7 борби, като тя бе обявена и за МВП на турнира. Ивана Бонева записа 12 точки, 7 борби и 6 асистенции.

За Берое Гергана Маданкова отбеляза 23 точки, с 18 е Димана Костова (7 асистенции).

Бронзовите медали отидоха при тима на Шампион 2006, който в малкия финал се наложи над Черно море Одесос със 76:49 след по-силна първа част.

Габриела Коцева беше най-резултатна за победителите с 15 точки. Анджела Стамболян има 13, с 8 борби, 6 асистенции и 6 откраднати топки. Елена Драгоева добави 12 точки.

За Черно море Одесос Нелина Пемпирева записа 25 точки и 9 борби. Николета Стойнова направи дабъл-дабъл от 16 точки и 17 борби.

Към 14:44 на 21.05.2024 Новините от днес