site.btaАпоел Беер Шева се класира за финала за Държавната купа на Израел, Йоан Стоянов със 120 минути

Йоан Стоянов / снимка: БТА

Отборът на Апоел Беер Шева, в който играе българският национал Йоан Стоянов, се класира за финала на Държавната купа на Израел след победа с 3:2 след продължение над гостуващия Макаби Нетаня.

Стоянов записа пълни 120 минути Апоел, а домакините стигнаха до успеха с гол на резервата Дайнер Киньонес в 122-рата минута на срещата.

Преди това португалецът Елдер Лопеш и мароканецът Имран Омар бяха точни за Беер Шева през второто полувреме на мача, а за Макаби се разписаха Етан Азулай, който откри в 15-ата минута, и Максим Плакушченко, който бе точен от дузпа в 89-ата минута, за да направи резултата 2:2.

Във финала Апоел ще очаква победителя от двойката между Ноф Хагалил и Макаби Петах Тиква.

За тима от Беер Шева това ще бъде седмо участие във финал на турнира за Държавната купа на Израел, който се провежда от 1928 година. Последният трофей бе през 2015 година, а тимът загуби финалите през 2020 и 2022 година.

Към 13:19 на 04.05.2024 Новините от днес