site.btaНовият шампион на Германия Байер Леверкузен завърши наравно с Борусия Дортмунд и продължава без поражение след 30-ия кръг на Бундеслигата

снимка: AP Photo/Martin Meissner

Йосип Станишич беше точен в седмата минута на добавеното време, а шампионът Байер Леверкузен стигна до равенството 1:1 срещу Борусия Дортмунд и се доближи на само четири мача от това да стане първият отбор, останал непобеден цял сезон в Бундеслигата.

Полуфиналистът в Шампионската лига Борусия се виждаше победител, след като поведе с гол на Никлас Фюлкруг в 81-ата минута. Но Байер се пребори и отбеляза още един късен гол, когато след удар с глава на Станишич след изпълнение на ъглов удар от Флориан Вирц топката се озова в далечния десен ъгъл на вратата на домакините.

Равенството продължи серията на Байер без поражение в Бундеслигата до 30 мача и до 45 за целия сезон във всички турнири, като и двете постижения са рекордни.

Оставащите мачове на Леверкузен в Бундеслигата са срещу третия Щутгарт, Айнтрахт Франкфурт и Бохум, и у дома срещу Аугсбург. Бохум беше последният отбор, който победи Леверкузен на финала през миналия сезон на 27 май 2023-а.

Борусия Дортмунд е на пето място в подреждането, на две точки от РБ Лайпциг, на когото гостува следващата седмица, в битка за топ 4, което гарантира влизане в Шампионската лига. Но петото място също може да е достатъчно и Дортмунд също може да се класира, ако спечелят турнира.