site.btaБотев (Враца) победи Етър на старта на 30-ия кръг в efbet Лига

Ботев (Враца) победи Етър на старта на 30-ия кръг в efbet Лига
Снимка: БТА, архив

Първенство на България по футбол, мач от 30-ия кръг на efbet Лига между отборите на Ботев (Враца) и Етър (Велико Търново):

Ботев (Враца) - Етър (Велико Търново) - 2:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Мартин Смоленски 32, 2:0 Даниел Генов 90+3
червен картон: Принц Мбаке 10 (Етър)
стадион: "Христо Ботев", Враца
главен съдия: Георги Кабаков
жълти картони: Стефан Велев, Меси Биатумусока, Бубакар Траоре, Клери Сербер (Ботев); Дидис Пита, Йоаким Гонсалес, Кордова (Етър).
състав на Ботев: Красимир Костов, Браян Переа, Браян Мендоса (68-Спас Георгиев), Клери Сербер, Ласана Ндиайе (90-Едуардо Кунде), Марко Мажуга (46-Бубакар Траоре), Мартин Бачев, Мартин Смоленски, Мартин Ачков, Меси Биатумусока и Стефан Велев (56-Даниел Генов).
състав на Етър: Ангел Мартинов, Георги Александров, Горка Ларучея, Дидис Пита (14-Кордова), Жан-Марк Тибоуе, Иван Василев (79-Иван Василев), Йоаким Гонсалес (79-Шахредин Бухолда), Кольо Станев (79-Ловре Кнежевич), Хосекарлос ван Ранкин, Атанас Атанасов (58-Мартин Моран) и Принц Мбаке.

Ботев (Враца) спечели с 2:0 срещу Етър (Велико Търново) и остави "болярите" на осем точки зад себе си в битката за оцеляване в българската футболна efbet Лига. Ботев е 15-и с 22 точки, а Етър остава на последното място с едва 14 от 30 мача.

Етър остана с човек по-малко още в десетата минута, когато Принц Мбаке бе изгонен с втори жълт картон. Така Ботев получи възможност да натисне и след още десетина минути Мартин Смоленски качи топката на главата на Браян Переа, който обаче не уцели вратата.

Смоленски сам се разписа в 32-та минута, когато получи подаване пред наказателното поле и стреля от дъгата. Топката пък се отклони от Георги Александров и влезе в десния ъгъл на вратата на Ангел Мартинов.

Етър отговори само три минути по-късно. Иван Василев получи извеждащ пас от Хосекарлос ван Ранкин, но неговият удар бе избит от Красимир Костов. "Болярите" така и не стигнаха до по-чиста ситуация през второто полувреме и Ботев спечели домакинството си.

Врачани стигнаха до второто попадение в третата минута на добавеното време. Клери Сербер напредна по дясното крило и изпрати топката пред вратата на гостите, където Даниел Генов я засече и оформи крайния резултат.

Към 23:20 на 02.05.2024 Новините от днес