site.btaМеси игра цял мач за Интер Маями, но отборът отпадна от Шампионската купа на КОНКАКАФ

снимка: АР, Eduardo Verdugo

Интер Маями беше елиминиран на четвъртфиналите в Шампионската купа на КОНКАКАФ, след като претърпя поражение с 1:3 при гостуването си на мексиканския Монтерей. Лионел Меси се завърна в игра, но той и съотборниците му трябваше да заличават пасив от 1:2 от първата среща.

Аржентинската звезда стартира сред титулярите и се отличи с асистенция. Друг бивш футболист на Барселона - Жорди Алба, получи червен картон в 78-ата минута при 0:3.

Старши треньорът на Интер Маями Херардо Мартино говори след фиаското в тази надпревара.

"Поражението ни лиши от надежда за по-нататъшна борба в това състезание. Играхме добре срещу Монтерей в първия мач и в този мач се опитахме да покажем възможностите си, докато Бертераме не вкара гол – тогава всичко приключи за нас“, каза Мартино.

Монтерей ще играе срещу Кълъмбъс Крю (САЩ) на полуфиналите на турнира.