site.btaНационалните отбори на България записаха нови победи на турнира по проекта YDF на ФИБА в Румъния

снимка: БТА, архив

Националните отбори на България по баскетбол за момчета и момичета до 14 години записаха нови победи на турнира по проекта YDF на Международната федерация - ФИБА в румънския град Дробета-Турну Северин, този път срещу съставите на Република Северна Македония.

Момичетата постигнаха категоричен успех срещу своя съперник, печелейки със 73:42, като вече са с баланс 2-1 в надпреварата. Те водеха през целия мач, като повече от половината им точки дойдоха от грешки на съперника.

Виктория Зелкова завърши с 15 точки и 8 борби за успеха. Рая Брайкова отбеляза 12 точки, а 10 точки вкара Кармен Георгиева.

Момчетата надвиха Република Северна Македония с 62:43 и продължават без грешка в турнира. След много оспорвано първо полувреме, тимът на България изоставаше с 3 точки на почивката, но по-силна игра след паузата му донесе успеха.

Борис Цоков завърши с 16 точки, 9 борби и 6 откраднати топки, Николай Цоков  реализира 14 точки и 15 борби, а Йоан Христев се отчете с 12 точки и 7 борби.

В последния ден от турнира – неделя, националните отбори на България ще се изправят срещу представителите на Турция.

Към 04:56 на 18.07.2024 Новините от днес