site.btaПобеда и загуба за националните отбори на България на YDF турнира на ФИБА в Румъния

снимка БТА

Националните отбори на България по баскетбол за момчета и момичета до 14 години записаха победа и загуба срещу домакина Румъния във вторите си мачове на турнира по проекта YDF на Международната федерация (ФИБА) в Дробета-Турну Северин.

Момчетата надвиха своя съперник с 60:48. Те изоставаха с двуцифрена разлика през първото полувреме, но стигнаха до обрат след много силна трета четвърт и до края не изпуснаха водачеството.

Борис Цоков завърши с 19 точки и 9 борби за успеха, Николай Цоков добави13 точки и 15 борби, 11 точки вкара Георги Харитонов, а 10 Мартин Евтимов.

Момичетата загубиха от Румъния с 46:65. Ключова се оказа слабата първа четвърт, в която тимът допусна изоставане от 3:22 и до края така и не успя да се върне в мача. Българките направиха повече грешки - 50 срещу 24, а съперникът, макар и с по-нисък процент успеваемост, стреля внушителните 92 пъти от игра.

Христина Маргаритова беше най-резултатна за България с 11 точки, Виктория Димитрова записа 8 точки и 7 борби, но и двете допуснаха по 7 грешки. С 6 точки и 15 борби, но и 9 грешки е Теодора Маринова.

След днешните мачове баскетболистите на Веселин Веселинов са с пълен актив от две победи, докато състезателките на Магдалена Миланова са с баланс 1-1.

По програма 5 април е почивен ден за отборите, а в събота те ще се изправят срещу представителите на Република Северна Македония.

Към 07:21 на 18.07.2024 Новините от днес