голмайстори: 0:1 Константинос Балоянис 22, 0:3 Георги Николов 31, 53
- Ботев Пд: Лъчезар Балтанов
състави:

Берое: Артур Мота, Франко Минго, Лучано Скуадроне (76-Муса Диало), Жорди Говеа (63-Енцо Еспиноса), Франсиско Политино, Викторио Вълков, Карлос Алгара, Сегундо Пачаме (46-Роналдо Камара), Дамян Йорданов (46-Уерик Каетано), Себастиан Вия, Вини Трибуле (46-Франсиско Сагардия)

Ботев Пд: Хидайет Ханкич, Йонас Там, Мохамед Брахими (52-Самуел Акере), Ивелин Попов, Николай Минков, Димитър Папазов, Лъчезар Балтанов (65-Дилан Мартенс), Уме Емануел (88-Ехидже Укаки), Константинос Балоянис, Атанас Чернев, Георги Николов (87-Фаустас Степонавичюс)

Ботев Пловдив победи Берое с 3:0 като гост в среща от 27-ия кръг на efbet Лига. Два гола вкара Георги Николов, а веднъж се разписа Константинос Балоянис за убедителния успех на пловдивчани в Битката за Тракия.

С успеха Ботев прекъсна серия от четири мача без победа и се изкачи на осмо място с 37 точки. Берое остава десети с 32 точки.

В 20-а минута Берое пропусна отлична ситуация да поведе, след като Себастиян Вия подаде към Джани Политино, който стреля, но вратарят Ханкич спаси.

Три минути по-късно Берое изпълни ъглов удар, но Ботев се справи в защита и започна контраатака чрез Уме Емануел, който пусна извеждащ пас към Константинос Балоянис, който сам срещу Мота не сбърка - 1:0 за Ботев.

Пловдивчани удвоиха резултата в 31-а минута, когато след изпълнение на корнер Георги Николов с глава се разписа за 2:0.

Шест минути след почивката Георги Николов вкара втория си гол в мача. Младежкият национал вкара на празна врата след отличен пробив от ляво и втора асистенция в мача на Емануел Уме.

Към 17:32 на 26.07.2024 Новините от днес