site.btaОБНОВЕНА Шиникова и Топалова постигнаха победи на турнир по тенис в Тунис

Шиникова и Топалова постигнаха победи на турнир по тенис в Тунис
Гергана Топалова, снимка: БТА архив

Гергана Топалова и Изабелла Шиникова се класираха за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Хамамет (Тунис) с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Топалова разгроми участващата с "уайлд кард" испанка Ариадна Гарсия-Патрон Каналс с 6:0, 6:2 за 78 минути.

За място на полуфиналите тя  ще играе срещу Екатерина Рейнголд (Русия).

Петата в схемата Шиникова се наложи над китайската квалификантка Жуйън Чжан с 6:4, 6:3 за 93 минути.

Шиникова и Емма Лен (Франция), втори в схемата, отпаднаха на четвъртфиналите на двойки след поражение от гъркините Елена Корокозиди и Михаела Лаки с 4:6, 2:6 за 67 минути.

През следващата седмица Гергана Топалова и Изабела Шиникова ще бъдат част отбора на България за турнира от първа група на Евро-африканската зона на "Били Джийн Кинг къп". Надпреварата ще се проведе в Оейраш (Португалия).

България ще бъде в състав Виктория Томова, Гергана Топалова, Изабелла Шиникова, Лия Каратанчева и Магдалена Малеева (капитан).

Междувременно, Яна Стоянова загуби във втория кръг на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

19-годишната българка, която премина успешно през квалификациите след три спечелени мача, отстъпи пред третата поставена Александра Шубладзе (Русия) с 0:6, 3:6 за 91 минути.

Към 22:38 на 08.05.2024 Новините от днес