site.btaЯнтра победи Монтана с обрат и две точни дузпи на Даниел Младенов в среща от Втора лига

Капитанът на Янтра (Габрово) Петър Казаков по време на мача с Монтана / Снимка: БТА

Даниел Младенов вкара два гола от дузпи и Янтра (Габрово) спечели с 2:1 срещу гостуващия Монтана в мач от 26-ия кръг на българската футболна Втора лига. По този начин домакините се изравниха с петия в класирането Добруджа (Добрич), като и двата отбора имат по 43 точки.

Янтра допусна първи гол след четвърт час, когато точен бе камерунецът Франк Есума, но Младенов вкара две дузпи в края на двете полувремена за пълния обрат. Бившият футболист на Левски изравни в първата минута на добавеното време на първата част след 11-метров наказателен удар, отсъден заради игра с ръка на Костадин Илиев. Младенов бе отново точен от дузпа в 83-та минута за крайното 2:1.

С това поражение Монтана остана четвърти в класирането с три точки повече от Янтра и Добруджа.

В последния мач от кръга във Втора лига дубълът на ЦСКА 1948 надви Литекс с 1:0. Столичани са десети в класирането с 35 точки, а ловчанлии изостават с четири пункта на 12-ото място.

Лидер във Втора лига след 26 кръга е столичният Септември, който има 54 точки и три повече от Спартак (Варна). Марек (Дупница) е на третото място с още три точки пасив.