site.btaЦСКА-София надви Локомотив (София) с гол на Джонатан Линдсет и съкрати пасива си от първото място в efbet Лига

Линдсет (номер 10) се разписа в средата на първото полувреме / Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 26-ия кръг на efbet Лига между отборите на Локомотив 1929 (София) и ЦСКА-София:

Локомотив 1929 (София) - ЦСКА-София - 0:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Джонатан Линдсет 17
стадион: "Локомотив", София
главен съдия: Владимир Вълков
жълти картони: Красимир Милошев, Карлос Франса, Ивайло Найденов (Локомотив); Амос Юга, Фернандо Каранга, Енес Махмутович, Емануел Шакич (ЦСКА-София).
състав на Локомотив: Жарко Истатков, Бруно Франко, Диме Димов (85-Калоян Кръстев), Гонсало Кардосо, Красимир Милошев, Красимир Станоев, Ивайло Найденов (76-Стефан Ламбезе), Диого Тейшейра (76-Антони Иванов), Симеон Мечев (65-Стив Траоре), Димитър Митков (65-Кевин Маи) и Карлос Франса.
състав на ЦСКА-София: Густаво Бусато, Емануел Шакич, Енес Махмутович, Християн Петров, Тибо Вион, Амос Юга, Марселино Кареасо (70-Станислав Шопов), Джонатан Линдсет, Улаус Скаршем, Матиан Фаетон (79-Мено Кох) и Фернандо Каранга.

Джонатан Линдсет вкара в средата на първото полувреме и ЦСКА-София спечели минимална победа с 1:0 срещу Локомотив 1929 (София) в мач от българската футболна efbet Лига. "Червените" са на второ място в класирането при три точки пасив от Лудогорец, който днес победи Локомотив Пловдив.

ЦСКА-София създаде първото положение в деветата минута, когато Фенрнадо Каранга проби по дясното крило и подаде на връхлитащия от задна позиция Марселино Кареасо, чийто мощен удар бе отразен от Жарко Истатков. Стражът на Локо обаче бе безпомощен в 17-ата минута, когато Джонатан Линдсет свали центриране за Каранга и вкара на добавка, след като ударът на бразилеца бе блокиран.

Вратарят Густаво Бусато съхрани преднината на гостите с ключово спасяване в 30-ата минута, когато отрази удар на Карлос Франса един на един. Нападателят изскочи зад защитата след подаване на Димитър Митков, който спечели въздушен двубой с играч на ЦСКА-София.

Емануел Шакич пропусна добро положение за "армейците" в началото на второто полувреме, а шут на Улаус Скаршем бе отразен от Истатков след близо час игра. Локомотив пък създаде добро положение в 71-та минута, когато Кевин Маи стреля към вратата на гостите с глава, но Бусато отби топката с плонж към лявата греда.

ЦСКА-София създаде още няколко положения, като Истатков отрази много опасен удар под гредата на Станислав Шопов, а минути по-късно Фернандо Каранга уцели страничната греда и не успя да се разпише. В последната атака в мача пък домакините бяха близо до гол, но далечен изстрел на Кевин Маи премина на сантиметри от дясната греда на Бусато.

Локомотив загуби с гол разлика и остана на 13-о място при равенство в точките с 14-ия Пирин Благоевград.

Към 16:27 на 23.07.2024 Новините от днес