site.btaПирин надви Етър с късен гол и се изравни с Локомотив (София) в класирането

Пирин надви Етър с късен гол и се изравни с Локомотив (София) в класирането
Снимка: БТА, архив

Първенство на България по футбол, мач от 26-ия кръг на efbet Лига между отборите на Пирин (Благоевград) и Етър (Велико Търново):

Пирин - Етър - 2:1 (1:1)
голмайстори: 0:1 Йоаким Карсела 11, Иван Тасев 24, 2:1 Мартин Георгиев 88
стадион: "Христо Ботев", Благоевград
главен съдия: Ивелин Занев
жълти картони: Венцислав Бенгюзов, Христо Попадийн, Станислав Костов, Иван Тасев (Пирин); Жан-Марк Тибуе, Горка Ларучея, Йоаким Карсела (Етър).
състав на Пирин: Максим Ковальов, Аюб Абу (73-Евгени Георгиев), Андрей Йорданов, Арно Лузаядио (66-Асен Дончев), Венцислав Бенгюзов (73-Станислав Костов), Данило Полонский, Николай Бодуров, Юго Комано, Христо Попадийн (86-Мартин Георгиев) и Иван Тасев.
състав на Етър: Мартин Величков, Георги Александров, Мартин Моран (75-Николай Янков), Горка Ларучея, Крум Стоянов, Иван Василев (75-Ивайло Димитров), Кольо Станев, Килиян Гюсъм (63-Ловре Кнежевич), Георги Ангелов, Йоаким Карсела (86-Моузес Кандидус) и Жан-Марк Тибуе (75-Дидис Лутумба-Пита).

Тийнейджърът Мартин Георгиев вкара само две минути преди края и Пирин (Благоевград) победи с 2:1 Етър (Велико Търново) в мач от 26-ия кръг на българската футболна efbet Лига, с което "орлетата" се изравниха в класирането с Локомотив 1929 (София). Двата отбора са с по 25 точки на 13-о и 14-о място.

Етър започна мача с много добро положение. Още в четвъртата минута Йоаким Карсела центрира и топката бе изчистена към границата на наказателното поле, където я чакаше Георги Александров. Ударът на защитника обаче се отби от страничната греда.

Карсела сам отбеляза първия гол в мача, след като в 11-ата минута получи топката близо до центъра, напредна и стреля от над 20 метра. Той изпрати удара в далечния ъгъл и преодоля Максим Ковальов за 1:0.

Пирин отговори само осем минути по-късно. Пас по земя на Андрей Йорданов в наказателното поле бе отклонен от Венцислав Бенгюзов към далечната греда, където Иван Тасев засече топката и я изпрати към вратата. Неговият удар обаче бе отразен от Мартин Величков и Етър запази преднината си. Той обаче не успя да спре сходна ситуация в 24-та минута, когато Йорданов центрира отново по земя от левия фланг. Тази топка също бе отклонена и стигна отново до Тасев, който този път бе точен за 1:1.

Пирин спечели мача с гол в 88-та минута, когато в герой се превърна резервата Мартин Георгиев. Арно Лузаядио центрира от лявото крило, а топката премина покрай няколко футболисти и попадна в непокрития Георгиев. 18-годишният десен бек бе точен, носейки победата на родния си клуб.

Поражението остави Етър с едва десет точки от 26 кръга.

Към 11:51 на 27.04.2024 Новините от днес