site.btaПанарин поведе Ню Йорк Рейнджърс към успех над Бостън в мач от НХЛ

Панарин поведе Ню Йорк Рейнджърс към успех над Бостън в мач от НХЛ
снимка: АР, Steven Senne

Артеми Панарин записа трети хеттрик за сезона, повеждайки гостуващия Ню Йорк Рейнджърс към победа с 5:2 над Бостън Бруинс. Панарин вкара първите два гола за Рейнджърс и оформи крайния резултат с удар на празна врата, ставайки четвъртият състезател на клуба през последните 10 години, записал сезон с 40 гола.

Джонатан Куик направи 24 спасявания за успеха.

Филип Форсберг вкара два гола и направи една асистенция и резервният вратар Кевин Ланкинен записа „суха мрежа“, извеждайки Нешвил до победа с 3:0 при визитата на Флорида.

Сет Джарвис вкара 1:28 след старта на продължението и Каролина стигна до успех с 3:2 над Филаделфия. Джарвис вкара 26-ия си гол за сезона, а Джордан Мартинук и Джейлън Чатфийлд се разписаха в редовното време за Каролина, докато Фредерик Андерсен направи 30 спасявания.

Защитникът Никита Задоров се разписа на два пъти и домакинът Ванкувър Канъкс победи Монреал с 4:1. За Канъкс също отбелязаха Конър Гарланд и Нилс Аман и две асистенции даде Иля Михеев.

Кийгън Колесар се разписа при оставащи 1:20 минути до края на мача, а Лас Вегас Голдън Найтс победи Сиатъл с 3:1. Чандлър Стивънсън подпечата победата с празна врата с 10,5 секунди преди финалната сирена, а Джак Айхел също бе точен за Голдън Найтс. Логан Томпсън завърши с 21 спасявания, а Брейдън Макнаб добави две асистенции.

Едмънтън Оилърс отбеляза пет пъти в трети период, за да победи гостуващия Бъфало с 8:3.

Конър Макдейвид направи четири асистенции, Матиас Екхолм и Зак Хаймън завършиха с по два гола, Леон Драйзайтл отбеляза веднъж, а Стюарт Скинър направи 26 спасявания за успеха.

Лидерът по точки в НХЛ Никита Кучеров отбеляза четири асистенции и Тампа Бей победи домакина Сан Хосе с 4:1, като по този начин записа пети пореден успех. Кучеров удължи серията си от асистенции до 12 срещи, счупвайки собствения си рекорд.