Гол на Николас Пенев донесе успеха на Хебър срещу Арда

жълти картони - Николас Пенев, Георги Вълчев, Петър Дебърлиев (Хебър), Мами Ел Тетах, Борислав Цонев, Станислав Иванов, Пламен Крачунов, Джелал Хюсеинов (Арда)
състави:
Хебър: Петър Дебърлиев, Жоао Сеско, Стефан Цонков, Лазар Марин, Георги Вълчев, Архан Исуф, Красиан Колев (46 - Георги Каракашев), Ангел Бастунов (90+3 - Божидар Пенчев), Атанас Кабов (64 - Марк-Емилио Папазов), Николас Пенев (64 - Олексий Збун), Шейх Диаминка (77 - Стилиян Тисовски)

Арда: Анатолий Господинов, Густаво Каскардо (35 - Милен Стоев), Пламен Крачунов, Ебенезер Окезие, Феликс Ебоа (79 - Илия Юруков), Джелал Хюсеинов, Лъчезар Котев, Борислав Цонев (58 - Иван Тилев), Мами Ел Тетах (58 - Борис Тютюков), Станислав Иванов, Тонислав Йорданов

Хебър взе важна победа, като се наложи над Арда с 1:0 у дома. Победното попадение за тима от Пазарджик бе дело на Николас Пенев с хубав диагонален удар в самото началото на второто полувреме.

В началото на мача Арда бе по-агресивният отбор. В 17-ата минута Борислав Цонев изведе Мами Ел Тетах отляво, той финтира вратаря Дебърлиев, но от малък ъгъл с левия крак уцели станичния стълб, въпреки че вратата бе празна.

Малко по-късно Атанас Кабов от домакините получи възможност да обстрелва вратата, но шутът му мина встрани от левия стълб.  Кабов отново опита мерника си в края на първата част, а топката профуча над напречната греда.

В 48-ата минута играчите на Хебър ликуваха. Георги Вълчев даде начало на атака, която мина и през Архан Исуф, който центрира, а Николас Пенев спря добре топката и с много премерен удар я вкара в левия ъгъл на вратата на Анатолий Господинов.

Десетина минута по-късно и Вълчев вкара за Хебър при добавка, но попадението не бе зачетено, тъй като Стефан Цонков е бил в положение на засада.

В добавеното време на мача Тонислав Йорданов направи падащ лист от воле, но вратарят на домакините Петър Дебърлиев направи важно спасяване, с което гарантира трите точки за тима си.

Тимът на Хебър вече събра 27 точки и изпревари Локомотив (София) в класирането, като е на 12-о място. Арда все още е на седма позиция.

Към 09:14 на 24.07.2024 Новините от днес