site.btaРеал Мадрид не остави шансове на Осасуна в мач от Ла Лига

Реал Мадрид не остави шансове на Осасуна в мач от Ла Лига
Снимка: AP Photo/Alvaro Barrientes

Отборът на Реал Мадрид се наложи убедително над Осасуна с 4:2 при гостуването си в 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Винисиус Жуниор изведе тима на Карло Анчелоти напред в резултата още в четвъртата минута на срещата. Бразилският национал се възползва от груба грешка на защитата на домакините, като открадна топката и даде аванс на тима си.

Осасуна обаче изравни само три минути по-късно, като Хорхе Ерандо подаде на Анте Будимир, който вкара с премерен шут в долния десен ъгъл на вратата.

Дани Карвахал бързо възстанови преднината на Реал в 18-ата минута след асистенция на Федерико Валверде.

В 41-вата минута вратарят на мадридчани Лунин направи страхотно спасяване при изстрел на Хосе Мануел Арнаис.

В 61-вата минута Брахим Диас направи резултата 3:1 за Реал Мадрид, с което на практика реши изхода на срещата. Малко по-късно Винисиус вкара второто си попадение в мача след солова атака.

В добавеното време на мача Икер Миньос получи пас от Хесус Аресо и вкара второ попадение за домакините, с което оформи крайни резултата.

Реал Мадрид вече има 10 точки аванс пред Жирона на върха на класирането, но и мач повече от каталунците. Тимът на Осасуна е на десета позиция.