site.btaЙоханес Тингнес Бьо спечели преследването от Световната купа по биатлон в САЩ, Благой Тодев завърши на 32-о място

снимка: AP Photo/Rick Bowmer

Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо направи страхотно състезание и спечели преследването на 12.5 километра за мъже от Световната купа по биатлон в американския зимен център  Солджър Холоу.

Започвайки от 17-а позиция след спринта вчера, почти на минута от лидерите в надпреварата, Бьо допусна само една грешка в четирите стрелби и измина трасето за 30:02.0 минути. За него това е 82-а победа в кариерата.

"Днес се върнах в режима, в който искам да бъда", каза Бьо пред TV2.

Брат му Тарей Бьо остана втори на 6.4 секунди с два пропуска, а трети се нареди Емилиен Жаклен (Франция) на 7.1 секунди с три грешки.

Българинът Благой Тодев се представи много добре и се класира на 32-о място с две пропуснати мишени и изоставане от 3:35.4 минути.

В генералното класиране за Световната купа след 18 от общо 21 старта Йоханес Тингнес Бьо води с 992 точки. Втори с 930 е Тарей Бьо (Норвегия), а на трето място се изкачи Стурла Холм Лагрейд с 828 точки. Владимир Илиев е 63-и с 26 точки, а Благой Тодев - 68-и с 21 точки.

Световната купа по биатлон завършва със стартовете от 14 до 17 март в Кенмор (Канада).

Към 05:24 на 24.07.2024 Новините от днес