site.btaАлонсо Лопес триумфира в клас Moto2 на световния шампионат по мотоциклетизъм

Алонсо Лопес триумфира в клас Moto2 на световния шампионат по мотоциклетизъм
Снимка: AP Photo/Hussein Sayed

Алонсо Лопес (Испания, SpeedUp Racing) спечели трета победа в кариерата си в световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като стигна до първото място в клас Moto2 от Гран при на Катар.

Това бе и 12-и подиум в кариерата на испанеца, който не бе печелил от 2022 насам.

Лопес бе най-добър от самия старт, на който преодоля бързо победителя от квалификацията Арон Канет (Испания, Fantic Racing). Пилотът на SpeedUp Racing финишира в рамките на 35:45.595 минути и с 0.055 секунди пред Бари Балтус (Белгия, RW Racing GP).

Трети на подиума се нареди Серхио Гарсия (Испания, MT Helmets - MSI).

Към 03:32 на 18.07.2024 Новините от днес