site.btaДавид Алонсо спечели състезанието от Moto3 в Катар

Давид Алонсо спечели състезанието от Moto3 в Катар
Снимка: AP Photo/Hussein Sayed

Давид Алонсо (Колумбия, CFMOTO Aspar Team) спечели победата в клас Moto3 от световния шампионат по мотоциклетизъм в Катар, след като направи изпреварване в последната обиколка срещу Даниел Олгадо (Испания, Red Bull GASGAS Tech3) и пресече линията с 0.041 секунди преднина.

Алонсо прекара голяма част от състезанието плътно зад Олгадо и малко пред Тайо Фурусато (Япония, Honda Team Asia). 17-годишният колумбиец изчака последната обиколка за най-агресивната си атака и успя да изтласка победителя от квалификацията във външната част на завоя, след което защити първото място във финалния шикан.

Фурусато, който завърши последен във втората квалификация, финишира с 0.143 секунди след първенеца.

С победата в първия кръг Алонсо поведе и в генералното класиране с 25 точки. Олгадо остава на втора позиция с 20 и Фурусато е трети с 16.

Към 05:21 на 18.07.2024 Новините от днес