site.btaОлимпик Лион постигна девети успех за сезона във футболния шампионат на Франция

Олимпик Лион постигна девети успех за сезона във футболния шампионат на Франция
снимка: AP Photo/Laurent Cipriani

Олимпик Лион спечели с 2:0 гостуването си на Лориен в среща от 25-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Първото полувреме премина без чисти положения, а резултатът беше открит в седмата минута на втората част. Клинтън Мата центрира прецизно, а Николас Таляфико се разписа след удар с глава. Мама Балде удвои преднината на гостите с 64-ата минута.

Лион постигна едва девети успех за сезона и се изкачи на 10-то място в таблицата с 31 точки, докато Лориен е на 15-а позиция с 25 точки.

Гостите играха без Александър Лаказет, но записаха пети успех в последните си шест мача от Лига 1. Лаказет има 12 голатози сезон, но опитният бивш нападател на Арсенал лекува лека контузия на бедрото. Той бе[e заменен в атака от 18-годишния белгийски нападател Малик Фофана.

По-късно днес Ланс е домакин на Брест, а лидерът Пари Сен Жермен ще играе в неделя с Реймс.