site.btaИнтер (Милано) с нова стъпка към шампионската титла в Италия след домакинска победа над Дженоа

снимка: AP Photo/Antonio Calanni

Интер (Милано) направи нова стъпка към титлата в Италия с домакинска победа с 2:1 над Дженоа, с която приключи 27-ия кръг на Серия А. Попадението на Кристиян Аслани в 30-ата минута и спорната дузпа на Алексис Санчес осем минути след това позволиха на Интер да се издигне на 15 точки пред преследвача Ювентус на върха в таблицата.

Гостите от Дженоа са на 12-о място с 33 точки, 10 над първия в зоната на изпадащите Каляри. А за интернистите мотивацията беше още по-силна и заради загубата на Ювентус от Наполи в неделя вечерта.

Първата ситуация в мача беше за Интер, когато след подаване на Николо Барела топката стигна до Хенрик Мхитарян. Ударът на арменският плеймейкър обаче кацна от горната страна на мрежата. Дженоа имаше огромна възможност в 25-та минута, когато Ян Зомер отби удар с глава на Матео Ретеги, а Алберт Гудмундсон сбърка от три метра при добавката.

Вместо това, Интер поведе когато Кристиян Аслани се измъкна от опит да бъде спрян със засада и оползотвори подаване на Алексис Санчес. Албанецът стреля под гредата от труден ъгъл, но промуши топката зад Хосеп Мартинес на вратата на гостите.

Малко по-късно съдията Джовани Айролди даде дузпа заради фаул срещу Барела, който мнозина не разбраха. Атакуващият халф на домакините влезе в пеналта и стреля, топката се спря в страничната малка мрежичка, но при изстрела беше блокиран от Мортен Френдруп. Реферът избра да отсъди дузпа и потвърди решението си,  след като прецени ситуацията от монитора край терена (ВАР). Според него докосването на Френдруп е решаващо за провалянето на финалния изстрел от Барела. Алексис Санчес застана зад топката и вкара първи гол в Серия А от близо две години насам.

До края на първата част Мхитарян имаше една опция да вкара, която пропусна, както и Лаутаро пропиля пас на Санчес. Но Дженоа се върна в мача в 54-ата минута чрез Йохан Васкес. Центрирането на Стефано Сабели беше изчистено само до границата на зоната за чудесно воле на Йохан Васкес с левия крак в далечния долен ъгъл.

Това не беше всичко от Дженоа в мача и в 66-ата минута те можеха да направят 2:2, но Витиня остана в засада след подаде на Ретеги. До края на срещата и двата отбора имаха добри възможности, като последната се откри пред Марко Арнаутович. Австрийският нападател буквално опърли ръкавиците на Мартинес с мощния си удар, но испанският страж на гостите все пак се справи.

Първенство на Италия по футбол, срещи от 27-ия кръг на Серия А:

Интер - Дженоа     - 2:1

от неделя: Наполи – Ювентус      – 2:1 Верона - Сасуоло      - 1:0    Емполи - Каляри       - 0:1 Фрозиноне - Лече      - 1:1   Аталанта - Болоня     - 1:2   от събота: Торино - Фиорентина   - 0:0 Удинезе - Салернитана - 1:1 Монца - Рома          - 1:4 от петък:  Лацио - Милан         - 0:1 временно класиране:  1. Интер        27  23   3   1  69:13   72 точки  2. Ювентус      27  17   6   4  42:21   57  3. Милан        27  17   5   5  51:32   56  4. Болоня       27  14   9   4  41:24   51  6. Рома         27  14   5   8  52:33   47  5. Аталанта     27  14   4   9  49:30   46  7. Наполи       27  12   7   8  42:31   43  8. Фиорентина   27  12   6   9  39:30   42  9. Лацио        27  12   4  11  32:29   40 10. Торино       27   9  10   8  25:25   37 11. Монца        27   9   9   9  28:34   36 12. Дженоа       27   8   9  10  29:33   33 13. Лече         27   5  10  12  25:44   25 14. Емполи       27   6   7  14  22:41   25 15. Удинезе      27   3  15   9  26:41   24 16. Фрозиноне    27   6   6  15  35:56   24 17. Верона       27   5   8  14  24:36   23 18. Каляри       27   5   8  14  25:47   23 19. Сасуоло      27   5   5  17  32:55   20 20. Салернитана  27   2   8  17  21:54   14

Към 21:32 на 05.07.2024 Новините от днес