site.btaСебастиан Баес и Алехандро Табило ще играят във финала на турнира по тенис в Сантяго

снимка: Bruna Prado /AP Photo

Вторият поставен аржентинец Себастиан Баес и номер 4 в схемата Алехандро Табило (Чили) ще играят на финала турнира по тенис на клей в Сантяго (Чили) от сериите АТП 250 с награден фонд 661 585 долара.

Баес се справи на полуфиналите със съпротивата на испанеца Педро Мартинес с 6:4, 6:2. Двубоят продължи час и 42 минути.

Аржентинецът записа 15-и успех за годината и стана тенисистът с най-много победи от началото на 2024-а. За Себастиан Баес това ще бъде осми финал в турнирите на ниво АТП.

Преди това представителят на домакините Алехандро Табило отстрани французина Корентен Муте след обрат с 4:6, 6:4, 7:5 за два часа и 33 минути игра.

Табило загуби първия сет и допусна ранен пробив във втория, но навакса до 6:4, с което изравни резултата. Той трябваше да наваксва изоставане от 2:4 и в третата част, но стигна до успеха след 7:5 при третия си мачбол.

Към 10:15 на 01.07.2024 Новините от днес