site.btaВодачът в схемата Николас Хари отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис в Сантяго

снимка: Gustavo Garello /AP Photo

Представителят на домакините и водач в схемата Николас Хари отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите АТП 250 в Сантяго (Чили) с награден фонд 661 585 долара.

Защитаващият титлата си Хари отстъпи пред французина Корентен Муте след два тайбрека - 6:7(5), 6:7(3) в двубой, продължил два часа и 13 минути.

Съперник на Муте в спора за класиране на финала ще бъде друг чилиец - Алехандро Табило.

Четвъртият в схемата Табило елиминира италианеца Лучано Дардери след 6:0, 7:5 за 78 минути игра.

В другия полуфинал на турнира в Сантяго ще се срещнат Себастиан Баес (Аржентина) и Педро Мартинес (Испания).

Вторият поставен Баес се наложи над осмия в схемата Хауме Мунар от Испания с 6:4, 6:4, а Мартинес отстрани третия в схемата Артюр Фис (Франция) в оспорван сблъсък с 6:3, 6:7(5), 6:2. Срещата продължи два часа и 27 минути.

Към 12:24 на 01.07.2024 Новините от днес