site.btaСевиля се поздрави с домакински успех срещу Реал Сосиедад в шампионата на Испания

снимка: AP/Jose Breton

Севиля спечели с 3:2 като домакин срещу Реал Сосиедад в ранния съботен мач от 27-ия кръг в Примера дивисион.

Голове на Юсеф Ен Несири в 11-ата и 13-ата минута дадоха солидна преднина в полза на отбора от Андалусия.

Андре Силва от дузпа в петата минута на добавеното време на първата част върна интригата в двубоя на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

В 66-ата минута ветеранът Серхио Рамос с глава покачи на 3:1 след асистенция на Оливер Торес.

Баските направиха поражението си по-почетно в 90-ата минута след попадение на Брайс Мендес.

Реал Сосиедад има само една победа в последните си шест двубоя и ена седма позиция, докато Севиля се изкачи на 14-то място с 27 точки.

По-късно днес Валенсия е домакин на Реал Мадрид, а в неделя Барселона гостува на Атлетик Билбао.