site.btaИнтер вкара четири гола на Аталанта и увеличи преднината си на върха в Серия А

Интер вкара четири гола на Аталанта и увеличи преднината си на върха в Серия А
Снимка: AP Photo/Antonio Calanni

Интер записа победа с 4:0 срещу Аталанта в отложен мач от 21-ия кръг на италианското първенство по футбол, с което миланският гранд увеличи на 12 точки преднината си на върха в генералното класиране. "Черно-сините" са с 69 точки, а Юве е с 57 на втората позиция след 26 мача.

Защитникът Матео Дармиан изведе Интер напред в класирането в 26-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Лаутаро Мартинес увеличи преднината на домакините в добавеното време на първата част и Федерико Димарко записа третото попадение в 54-та минута на добавка след дузпа на Мартинес. Давиде Фратези оформи крайното 4:0 след пряксвободен удар на Алексис Санчес.

Аталанта е на пето място в класирането с 46 точки и две пасив от намиращия се в зона Шампионска лига Болоня.