site.btaАрсенал записа категоричен успех срещу Нюкасъл и отново се доближи до лидерите във Висшата лига

Снимка: AP Photo/Alastair Grant

Арсенал скъси дистанцията до първото място в английското първенство по футбол, след като в събота вечер лондончани записаха изразителна победа с 4:1 срещу Нюкасъл в мач от 26-ия кръг на Висшата лига.

Свен Ботман си вкара автогол за преднина на домакините в 18-ата минута и Кай Хавертц се разписа за 2:0 само шест по-късно, за да затвърди доминацията на Арсенал. Букайо Сака и Якуб Кивиор пък бяха точни след почивката за шестата поредна победа на отбора на Микел Артета в първенството.

Така Арсенал се доближи на точка от Манчестър Сити и на две от Ливърпул след 26 кръга.

"В момента не можем да си позволим грешки, защото трябва да държим Ливърпул и Манчестър Сити близо до нас. Точно това и правим. В този мач феновете ни дадоха много енергия, а това е важно за нас", заяви Хавертц за TNT Sports.

Арсенал откри резултата с автогол на Ботман в 18-ата минута, когато топката се отклони в коляното на защитника след спасяване на Лорис Кариус срещу Габриел. Само шест минути по-късно Хавертц се разписа с шут от границата на вратарското поле, а до края на първото полувреме Арсенал държа топката в 64% от времето и стреля 12 пъти към вратата на гостите. Нюкасъл нямаше нито един шут.

Логично, Арсенал продължи да бележи след полувремето. В 65-ата минута Сака вкара 13-ия си гол за сезона, след като проби по дясното крило и влезе към наказателното поле. Той преодоля стража на гостите с мощен шут в далечния ъгъл, а скоро след това Кивиор засече центриране на Деклан Райс от ъглов удар за 4:0.

Бившият играч на лондончани Джо Уилък пък вкара в края на мача за отбора на Нюкасъл, който заема осмо място в класирането с 37 точки и две по-малко от Брайтън.