site.btaЛокомотив София спечели Купата на България по бокс при жените

Локомотив София спечели Купата на България по бокс при жените
снимка: Българска федерация по бокс

Локомотив София спечели Купата на България по бокс при жените. Столичанки се поздравиха с трофея, след като завършиха на първо място в държавното лично-отборно първенство I кръг, което се проведе в Плевен. Турнирът бе и за Купата на страната.

Боксьорките на Локомотив стигнаха до трофея след пет златни и един сребърен медал. Второто място остана за жените от БК Русе, а третото за представителките на Моката.

С най-голям интерес в хода на турнира се очакваше срещата между националките Златислава Чуканова и Венелина Поптолева. Те се изправиха в директна битка за златото в категория до 50 килограма, а победата взе Чуканова с 4:1 съдийски гласа.

Локомотив София спечели Купата на България и при девойките. Младите таланти на клуба завършиха на първо място при 15-годишните с 2 златни и 3 сребърни медала. На второ място завършиха девойките на Мизия с 2 титли и един бронз, а третата позиция бе за БК Русе с 2 златни отличия.

"Железничарките" триумфираха и във възрастовата група при девойките до 18 години. Те записаха три победи във финалните мачове и се класираха пред ЦСКА с два златни медала, а на трето място в крайното подреждане е БК Русе с една титла.

Към 18:35 на 24.07.2024 Новините от днес