site.btaЛейкърс очакват ЛеБрон Джеймс да се завърне в игра в петък срещу Сан Антонио Спърс

снимка: AP Photo/Ryan Sun

Звездата на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс, който пропусна поражението на тима от Голдън Стейт Уориърс в четвъртък в Сан Франциско, вероятно ще се завърне в игра за домакинския мач в петък срещу Сан Антонио Спърс.

Докато Джеймс лекува болки в левия глезен, Лейкърс загубиха със 110:128 от Уориърс.

"Ще разберем официално в петък сутринта и ще преценим, но по всяка вероятност той трябва да е на линия за двубоя", каза старши треньорът на Лейкърс Дарвин Хам.

Джеймс се появи в Мача на звездите в Индианаполис в неделя. Той вкара 8 точки за 14 минути през първото полувреме, преди да пропусне второто полувреме на загубата на Западната конференция със 186:211 от Източната конференция.

Той също така пропусна последния мач на Лейкърс преди почивката, победата със 138:122 над Юта Джаз на 14 февруари в Солт Лейк Сити.

39-годишният Джеймс е играл в 49 от 57-е мача на "езерняците" този сезон, отбелязвайки средно по 24.8 точки, 7.8 асистенции и 7.2 борби на мач. Той има 16 "дабъл-дабъл" и три "трипъл-дабъл" до момента.

Участието в Мача на звездите беше 20-о за Джеймс, четирикратен шампион на НБА и четирикратен Най-полезен играч в лигата. Той е най-добрият реализатор на НБА за всички времена с 39 868 точки.

Към 03:14 на 24.07.2024 Новините от днес