site.btaМанчестър Сити бе спрян от Челси с равенство и остана на трето място във Висшата лига

Снимка: AP Photo/Dave Thompson

Отборът на Манчестър Сити пропусна идеална възможност да се приближи към върха на Висшата лига, като стигна само до равенство с Челси - 1:1 в домакинството си. Така тимът на Пеп Гуардиола остана на трето място, макар и да има мач по-малко, но дори и при победа над Брентфорд в отложената среща във вторник отново ще остане зад лидера Ливърпул.

Голмайсторът на "гражданите" Ерлинг Холанд даде начало на серията си от пропуски в 12-ата минута, когато стреля с глава покрай гредата. Малко по-късно Едерсон спаси шут на Никълъс Джаксън от Челси. В 42-рата минута Рахийм Стърлинг вкара за Челси на бившия си отбор. Той получи топката при бърза контраатака, финтира Кайл Уокър и стреля покрай вратаря Едерсон - 0:1.

През втората част Манчестър Сити осъществи страхотен натиск в търсене на пълен обрат. Холанд направи още два фрапиращи пропуска, а Стърлинг също пропусна да реши всичко за Челси при удобно ситуация.

В 83-ата минута Родри успа да спаси точката за Сити, след като с плътен удар и рикошет направи вратаря Джордже Петрович безпомощен. Манчестър Сити имаше нужда от 27 ударна към вратата на гостите, преди да изравни резултата.

Челси удържа до края на срещата въпреки положенията пред вратата на сърбина.