site.btaБостън надигра Маями в Националната баскетболна асоциация

Бостън надигра Маями в Националната баскетболна асоциация
снимка: Rebecca Blackwell /AP Photo

Бостън победи Маями със 110:106 като гост в двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада. Джейсън Тейтъм реализира 26 точки, 10 борби и 9 асистенции за Селтикс. Кристапс Порзингис добави 25 точки и 9 борби, а Джейлън Браун се включи с 20 точки и 9 борби. Успехът бе трети за Бостън над този съперник през сезона.

За Маями Тайлър Хиро завърши с 24 точки, а Бам Адебайо се отчете с 22 точки и 13 борби в срещата, която бе белязана от няколко контузии.

Баскетболистът на Маями Тери Роузър изкълчи десния си глезен в третата четвърт, а съотборникът му Джош Ричардсън нарани рамото си през първото полувреме. Джими Бътлър получи разрешение да пропусне мача за Хийт заради смърт в семейството му.

В другата среща от вечерта в НБА Оклахома Сити се наложи над Сакраменто със 127:113 след 38 точки на Шай Гилджъс-Алекзандър.

Българинът Александър Везенков не бе в състава на Кингс заради контузия.

Успехът за Тъндър дойде след две загуби, а тимът остава един от трите в НБА без серия от три поражения през сезона.

Към 15:16 на 06.07.2024 Новините от днес