site.btaНефтохимик 2010 победи ЦСКА във волейболното дерби от мъжкото първенство

Нефтохимик 2010 победи ЦСКА във волейболното дерби от мъжкото първенство

Нефтохимик 2010 победи с 3:1 (25:19, 25:16, 23:25, 26:24) гостуващия ЦСКА в дербито от 16-ия кръг в шампионата на България по волейбол при мъжете.

Шампионите контролираха събитията на полето в първия и втория гейм, когато нямаха никакви проблеми и взеха солидна преднина в двубоя срещу "червените".

В третата част столичани поведоха с 10:6, но след това бургазлии изравниха при 15:15. ЦСКА се върна в двубоя след 25:23 в своя полза, но по-късно домакините отново показаха по-здрави нерви и приключиха мача за малко повече от два часа след драматично 26:24 в четвъртия гейм.

Най-резултатен в полза на победителите стана Красимир Георгиев с 20 точки. Съотборникът му Иван Раич добави още 17 точки.

За "армейците" с 20 пункта завърши Страхиня Бързакович.

Бургазлии са на трето място в класирането в Суперлигата с актив от 37 точки. ЦСКА е на четвърта позиция до момента с 29 точки.

В другите неделни мачове от кръга Пирин Разлог се наложи с 3:0 (25:15, 25:18, 25:17) у дома срещу Добруджа 07, докато Берое 2016 спечели срещу домакина Раковски-1964 с 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:16).