site.btaБронзов медал за Данаил Полишев на рапира на Европейската купа по фехтовка за кадети в София

снимка: БФ Фехтовка

Данаил Полишев спечели бронзов медал на турнира на рапира за кадети, който се проведе в София и е кръг от Европейската купа. Състезателят на фехтовален клуб "Пловдив БГ" игра изключително силно и си подели третото място в надпреварата с Арон Бодор от Унгария. В турнира участваха 84 спортисти от 22 държави.

Полишев излезе от групите с пет победи и една загуба. В директните елиминации той се включи от втория кръг, като надделя над Влад Мичу (Румъния) с 15:6. В двубоя за място сред най-добрите 16 българинът победи Хлеб Мукопад (Украйна) с 15:5. В следващата среща Полшев отстрани Андор Колос Зогон (Унгария) с 15:13. В двубоя за място във финала той отстъпи пред Томас Просел Агуинага (Еквадор) с 14:15 след изключително оспорвана игра и завърши турнира на трето място.

В надпреварата се включиха още 15 българи. От групите излязоха осем от тях: Данаил Полишев, Велислав Великов, Диан Николов, Димитър Панайотов, Теодор Тодоров, Атанас Гюров, Мартин Терзиев и Иван Великов. Сред най-добрите 64 освен Полишев се класираха още пети - Велислав Великов е 42-и, Диан Николов - 50-и, Димитър Панайотов - 53-и, Теодор Тодоров - 55-и, а Атанас Гюров -е 58-и.

В отборната надпревара на кадетките участваха 18 тима от осем държави. Българският тим в състав Виктория Пастърмаджиева, Габриела Топалова, Евангелина Велчева и Дея Велева се класира на девето място. В елиминациите националките отстъпиха пред Чехия с 33:45, а в двубоите за разпределение на местата от 9-о до 16-о победиха третия тим на Турция с 45:27, смесения отбор на Перу и Венецуела с 41:40 и втория състав на Турция с 43:42, което ги нареди девети в крайното класиране.

Вторият отбор на България (Ваяна Делчева, Силвия Дакова, Христина Петева и Неда Пандева) завърши надпреварата на 15-о място. Третият състав (Лилия Николова, Мирослава Найденова, Ива Бончева, Божидара Бончева и Евтимия Фурнаджиева) е 16-и, четвъртият (Калина Иванова, Дарина Панчева, Емилия Маринова и Клавдия Заимова) е на 17-о място, а петият отбор (София Тодорова, Елеонора Тодорова и Кристияна Дорамаджиян) зае 18-а позиция.

Към 14:29 на 18.07.2024 Новините от днес