site.btaБез Килиан Мбапе Пари Сен Жермен надделя над Лил във френската Лига 1

Без Килиан Мбапе Пари Сен Жермен надделя над Лил във френската Лига 1
снимка: Thibauld Camus /AP Photo

Воденият от старши треньора Луис Енрике състав на Пари Сен Жермен победи Лил с 3:1 като домакин в мач от 21-ия кръг на първенството по футбол на Франция. Така ПСЖ събра 50 точки и вече води с 11 пред втория във временното класиране Ница, който има 39, но и една среща по-малко. Тимът на Лил е четвърти в подреждането с 35 точки в актива си.

Парижани бяха без нападателя Килиан Мбаре, но успяха да удължат серията си без поражение на 16 мача. Едва за трети път Мбапе, който се контузи в двубоя с Брест за Купата на Франция, остана на пейката и за първи път от април 2018 година.

Гостите от Лил поведоха още в шестата минута с попадение на Юсуф Язъджъ, който овладя в наказателното поле и преодоля завърналия се в игра вратар Кейлор Навас. 37-годишният страж, който бе изпратен под наем в Нотингам Форест през втората част от сезон 2022/2023 пропусна началото на настоящия сезон заради проблеми с гърба.

Пари Сен Жермен бързо стигна до пълен обрат. Гонсало Рамос изравни в десетата минута, възползвайки се от грешка в защитата на Лил. Автогол на бразилския бранител на гостите Александро Рибейро донесе преднина от 2:1 за ПСЖ в 17-ата минута, а в 80-ата Рандал Коло Муани оформи крайното 3:1.