site.btaДеРозан поведе Чикаго към четвърта поредна победа в НБА

към четвърта поредна победа
в НБА

Чикаго, 15 февруари (БТА).
Демар ДеРозан вкара 40 точки и продължи историческата си серия от точки
за Чикаго, който победи гостуващия Сан Антонио със 120:109. За Булс това бе четвърта поредна победа.
"Биковете" изоставаха с шест точки в последната четвърт, но след това ДеРозан пое неща в свои ръце, вкарвайки 13 от следващите 15 точки на Чикаго, за да изведе тима си към успех.
ДеРозан отбеляза в шести пореден мач най-малко 35 точки, изпреварвайки постижението на Майкъл Джордан в кампания 1996-97 г., когато легендата достига до пет поредни срещи. Вучевич добави 25 точки и 16 борби, а Коби Уайт
вкара 24 точки.
Теранс Ман отбеляза рекордните за сезона 25 точки, а Реджи Джаксън добави 19, 9 асистенции и 8 борби, а Лос Анджелис Клипърс се наложи над Голдън Стейт със 119:104. За Стеф Къри и съотборниците му това бе третата загуба в четири мача.
Къри отбеляза 26 от своите 33 точки през първото полувреме за Голдън Стейт.
Андрю Уигинс отбеляза 13 точки, а Клей Томпсън едва 7.
Донован Мичъл отбеляза 30 точки и поведе Юта към успех със 135:101 над Хюстън в Солт Лейк Сити. Това бе шестата поредна победа за Джаз.
Сет Къри наниза 23 точки, 7 борби и 5 асистенции в дебюта си за Бруклин, който на серия от 11 загуби, като победи Сакраменто със 109:85 в Ню Йорк.
Ламаркъс Олдридж се върна, след като пропусна седем мача заради изкълчен ляв глезен и добави 19 точки и 8 борби.
Никола Йокич завърши с 26 точки, грабна 15 борби и отбеляза 7
асистенции и поведе домакина Денвър към триумф със 121:111 над Орландо. За Нъгетс това бе четвъртата победа в пет мача.
Кайл Кузма отбеляза 17 от своите 23 точки през третата четвърт като Вашингтон спечели срещу Детройт със 103:94.
Кентавиъс Колдуел-Поуп завърши с 16 пункта, а Дени Авдия записа втори
дабъл-дабъл на сезона с 12 точки и рекордните в кариерата 15 борби за
Вашингтон.
Тре Ман отбеляза рекордните в кариерата си 30 точки, а Джош Гиди записа трипъл-дабъл, извеждайки Оклахома до победа над Ню Йорк със 127:123 след продължения.