site.btaМанчестър Юнайтед постигна класически успех срещу Уест Хем във Висшата лига

Манчестър Юнайтед постигна класически успех срещу Уест Хем във Висшата лига
снимка: AP/Dave Thompson

Манчестър Юнайтед постигна победа с 3:0 у дома срещу Уест Хем в двубой от 23-ия кръг от Висшата английска лига.

Расмус Хойлунд откри резултата в полза на "червените дяволи" в 23-ата минута след асистенция на Каземиро.

Гостите от Източен Лондон пропуснаха няколко възможности за изравняване, а четири минути след почивката Алехандро Гарначо удвои аванса за 20-кратните шампиони след шут от наказателното поле и щастлив рикошет.

Шест минути преди края на редовното време Гарначо се възползва от подаване на Скот Мактоминей и оформи класическия успех в полза на Юнайтед.

"Червените дяволи" имат актив от 38 точки на шеста позиция. Уест Хем е на седмо място с две точки по-малко.

В друга среща от кръга Уулвърхемптън се наложи с 4:2 като гост над Челси, след като изоставаше с 0:1 след гол на Коул Палмър в 19-ата минута. Хеттрик на Матеуш Куня, включително и попадение от дузпа, осигури ценния успех за "вълците" в Западен Лондон. Автогол на Аксел Дисаси в самия край на първата част помогна на гостите да постигнат обрат.

Отборът от Уест Мидландс е на десето място във Висшата лига, докато "сините" заемат едва 11-та позиция в подреждането.

Борнемут направи равенство 1:1 пред собствена публика с Нотингам Форест.

По-късно днес е дербито на кръга между Арсенал и Ливърпул, докато в понеделник вечерта шампионът Манчестър Сити гостува на Брентфорд.