site.btaЕвертън измъкна равенство срещу Тотнъм в добавеното време

Евертън измъкна равенство срещу Тотнъм в добавеното време
Снимка: AP Photo/Jon Super

Евертън и Тотнъм направиха 2:2 в първия мач от 23-ия кръг на английската Висша лига. И двата гола за "шпорите" вкара бившият футболист на Евертън Ричарлисон, като бразилският национал покажа уважение към публиката на "карамелите" и не се зарадва, а се поклони и аплодира феновете. Между тях се разписа Джак Харисън за домакините, а в добавеното време на мача Джарад Брантуайт изравни резултата за втори път. Това бе пето поредно равенство между двата отбора на "Гудисън Парк" за първенство.

Тотнъм откри резултата още в началото на мача, когато Ричарлисон засече остро центриране на Дестъни Удоджи отляво и прати топката под напречната греда.

След половин час игра Джак Харисън изравни за Евертън с мощен изстрел с глава отблизо. Десет минути по-късно Ричарлисон  с много хубав техничен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Джордан Пикфорд.

През второто полувреме Евертън опита да изравни, но нямаше успех, като не стигна до много ситуации пред вратата на Викарио. В 88-ата минута резервата Чермити имаше добър шанс за "карамелите", но плахият му удар от чиста позиция бе спасен лесно от италианския вратар. В четвъртата минута на добавеното време при центриране от пряк свободен удар най-съобразителен бе защитникът Джаред Брантуайт, който изпревари вратаря и отблизо с глава вкара топката в мрежата.

Тотнъм остава на четвърто място в класирането, като пропусна да се изравни по точки с третия Арсенал. С точката Евертън се изравни с Лутън и дори го изпревари по голова разлика.