site.btaМайк Джеймс изведе Монако до четвърта поредна победа в Евролигата

Майк Джеймс изведе Монако до четвърта поредна победа в Евролигата
Майк Джеймс (в средата) изведе Монако до победата над Фенербахче / снимка: АП/Darko Vojinovic

С 23 точки на американеца Майк Джеймс Монако победи със 76:69 турския Фенербахче в един от най-интересните мачове от 25-ия кръг в Евролигата по баскетбол при мъжете.

Монако влезе в псоледната четвърт с изоставане от шест точки при 55:61, но както често се случва при домакинства, в последните десет минути френският представител задуши съперника си с играта си в защита. Възпитаниците на старши треньора Александър Обрадович допуснаха само осем точки в заключителната част на двубоя и водени от Джеймс направиха обрата, който им осигури четвърата поредна победа в турнира.

Ели Окобо вкара още 16 точки за победителите от Монако, като с френския гард на терена домакините бяха +19. Ветеранът Джон Браун остана с 15 точки, а за Фенербахче най-резултатен с 12 точки бе Сертач Шанлъ.

В класирането Монако излезе на пето място с 15 успеха и 10 поражения, а със същия актив Фенербахче е шести.

В друг вълнуващ двубой от снощната програма италианският Виртус победи у дома в Болоня сръбския Партизан Белград с 88:84. Три от четирите части на срещата завършиха с равен резултат, а разликата в полза на домакините дойде във втория период, който бе най-нискорезултатен и бе спечелен от тях с 16:12.

Марко Белинели и Ифе Лундберг вкараха по 20 точки за тима на Виртус, който стигна до 16-ия си успех и с него е на трето място в класирането. За Партизан, който е 11-и с 12 победи и 13 поражения, Кевин Пънтър реализира 22 точки, а Джеймс Нънали се отчете с 18.

Барселона запази второто си място в таблицата след победа с 85:76 над Цървена звезда. Испанският гранд успя да вземе солиден аванс от 13 точки на почивката и въпреки сериозната помощ, която получиха домакините от феновете си в "Щарк Арена", каталунците запазиха водачеството си.

Дарио Брисуела бе най-полезен за Барселона с 20 точки, а още 16 прибави чешкият център Ян Весели. За Звезда 21 точки вкара Неманя Недович.

След втората си поредна победа Барселона има показатели от 17 успеха и осем поражения, като изостава само от Реал Мадрид (22-3). Цървена звезда е на 12-о място с 10 победи и 15 загуби.

В другите два мача от програмата турският Анадолу Ефес надделя над италианския Олимпия Милано със 79:73 след 30:7 в третата четвърт, а литовският Жалгирис Каунас постигна победа при домакинството си на Панатинайкос с 80:68 след 24 точки на Кийнън Евънс.

Към 23:23 на 04.07.2024 Новините от днес