site.btaЛудогорец отстъпи на чешкия Теплице в третата си контролна среща от лагера в Турция

снимка: БТА/Мехмед Азиз

Лудогорец (Разград) претърпя поражение с 1:3 от намиращия се в долната половина на класирането в Чехия отбор на Теплице. Това е първо поражение за шампионите в три изиграни проверки до момента.

Шампионите започнаха по-добре и още в 12-ата минута Спас Делев създаде голова възможност. Той проби и центрира, а Рик Джонатан стреля в тялото на чешкия вратар. Но само след две минути лудогорци поведоха благодарение на хубаво двойно подаване между Руан Круз и Якуб Пьотровски, което остави бразилеца сам срещу вратаря Рихард Лудха. Круз не се поколеба и копна топката над Лудха.

Веднага след това чехите създадоха две положения, като първото беше спасено от вратаря Симон Слуга. При следващата възможност обаче, четири минути по-късно, чехите изравниха. Петер Хорнек се разписа и благодарение на рикошет, който не остави шансове за вратаря Слуга.

Веднага след началото на втората част Теплице направи пълен обрат, като автор на гола стана Абдала Гнинг. Той излезе сам срещу вратаря и прати топката във вратата. Същият футболист тормозеше защитата на Лудогорец и преди почивката, но два негови изстрела бяха парирани. Първо грешка направи Раи Насименто и Гнинг нямаше как да пропусне. След това пък младият Анастас Пемперски върна лошо назад топката към Симон Слуга, сенегалецът Гнинг отне и вкара – 3:1.

В 65-ата минута Тисера направи пропуск, а малко след това спечели дузпа за Лудогорец, след като Мицевич игра с ръка след негов удар. От бялата точка Руан Круз обаче не успя да вкара гол. Пет минути след това Теплице можеше да стигне до четвърти гол, но гредата спаси младият вратар Дамян Христов. До края на контролата темпото спадна и мачът завърши при резултат 3:1 за Теплице.

В предишните два мача Лудогорец победи с 3:1 полския Раков (Ченстохова) и с 3:0 Олимпия (Любляна, Словения). Първият мач с Шахтьор (Донецк, Украйна) не се състоя заради лоши атмосферни условия, а следващият приятелски двубой е с Млада Болеслав (Чехия).

Към 05:35 на 26.07.2024 Новините от днес