site.btaБългарките Ивана Найденова и Лора Петрова с основна заслуга за победа на италианския Рес Рома в първия мач за календарната година

снимка: Пресслужба БФС

Българките Ивана Найденова и Лора Петрова започнаха ударно пролетния полусезон в италианската Серия Б при жените. Двете направиха отличен мач и бяха с основна заслуга за успеха на Рес Рома VIII  в среща от италианското първенство в Серия Б. Техният отбор трябваше да мине през много обрати, за да спечели с 4:3 над Дженоа в среща от 15-я кръг във второто ниво. Срещата реално е от последния есенен кръг, но тогава не се игра заради лоши условия.

Лора Петрова вкара гол и спечели дузпа, а Ивана Найденова направи две асистенции. С тази победа Рес Рома VIII събира 17 точки и заема 11-о място от 15 отбора.

Първото полувреме завърши без голове и никой не предполагаше, че през втората част ще паднат цели седем. Домакините от италианската столица диктуваха събитията на терена и преди почивката, но получиха награда за труда си в 1-ата минута на втората част. Лора Петрова влезе на скорост в наказателното поле и беше повалена. Капитанката Ванеса Нани вкара дузпата и откри резултата. Веднага след гола тимът на Рес Рома VIII пропусна още поне две голови положения, а пропуските бяха наказани. Гостите от Дженоа обърнаха до 1:3. 15 минути преди края Лора Петрова се разписа за 2:3.

Само след 4 минути ивана Найденова излезе на сцената, след като центрира от фаул и Луана Фракаси изравни. Кулминацията дойде минута преди края, когато остър пас от Ивана Найденова намери в наказателното поле Линда Монтези, която се разписа за 4:3.

Към 05:28 на 26.07.2024 Новините от днес