site.btaГвинея и ДР Конго се класираха за 1/4-финалите на Купата на африканските нации

Гвинея и ДР Конго се класираха за 1/4-финалите на Купата на африканските нации
снимка: АР, Sunday Alamba

Отборите на Гвинея и ДР Конго се класираха на четвъртфиналите в турнира за Купата на африканските нации. Гвинея се наложи по драматичен начин над Екваториална Гвинея с 1:0, като единственото попадение в срещата падна в осмата минута на допълнителното време на мача. Нападателят на Льо Авър Мохамед Байо се превърна в герой на своя тим. Преди това Екваториална Гвинея остана в намален състав, след като Бикора получи червен картон в 55-ата минута, а в 68-ата минута Емилио Нсуе пропусна дузпа.

ДР Конго елиминира един от фаворитите на турнира Египет. Редовното време завърши наравно 1:1, а в продълженията не се стигна до нов гол. При дузпите ДР Конго се наложи с 8:7.

Двата тима излизат един срещу друг на четвъртфиналите.

Към 08:23 на 26.07.2024 Новините от днес