site.btaМанчестър Юнайтед преодоля Нюпорт Каунти за ФА Къп, Антони блести с гол и асистенция

снимка: АП/Alastair Grant

Манчестър Юнайтед не допусна изненада в четвъртия кръг на ФА Къп и  преодоля съпротивата на третодивизионния Нюпорт Каунти. "Червените дяволи" се наложиха с 4:2 при гостуването в Южен Уелс.

Бразилското крило Антони най-се отличи с екипа на Юнайтед, завършвайки с гол и асистенция, първи резулатни действия за него от осем месеца насам.

Юнайтед започна мобилизирано и поведе с 2:0 в началните минути. Бруно Фернандеш откри резултата в 7-а минута след асистенция на Антони.

Коби Мейну удвои преднината на гостите в 13-а минута.

Домакините показаха, че няма да се дадат без съпротива и изненадващо върнаха един гол чрез Брин Морис след рикошет в 36-а минута и изравниха веднага след почивката с попадение на Уил Еванс.

В 68-а минута дойде ред на Антони да се разпише с добавка след шут на Люк Шоу, а в добавеното време Расмус Хьойлунд оформи крайното 4:2.

Преди мача се изтегли жребият за петия кръг на турнира, като Манчестър Юнайтед ще гостува на победителя от преиграването на срещата Бристъл Сити - Нотингам.

Носителят на трофея Манчестър Сити ще гостува на Лутън.

Най-нискоразредния отбор, останал в турнира Мейдстоун Юнайтед, който играе в шестото ниво на английския футбол, ще гостува на победителя от сблъсъка Шефилд Уензди - Ковънтри.

Мачовете от петия кръг ще се играят на 28 февруари, финалът е на 25 май на "Уембли".