site.btaС хеттрик на Никлас Фюлкруг Борусия Дортмунд спечели срещу Бохум и се изкачи на четвърто място в класирането на Бундеслигата

снимка: Bernd Thissen/dpa via AP

Никлас Фюлкруг реализира три гола при победата на Борусия Дортмунд срещу гостуващия Бохум с 3:1 в последна среща от 19-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Фюлкруг откри резултата в 6-ата минута от дузпа, след това се разписа в 72-ата минута, а в самия край на срещата реализира втори 11-метров наказателен удар. В края на първото полувреме Нико Шлотербек си отбеляза автогол, с който гостите изравниха - 1:1. Юсуфа Мукоко пропусна няколко отлични положения за домакините след почивката.

Завърналият се в Борусия Дортмунд англичанин Джейдън Санчо, който бе привлечен под наем от Манчестър Юнайтед, беше в титулярния състав на Дортмунд за втора поредна седмица и игра 83 минути.

След третата си победа в Бундеслигата от началото на година Борусия Дортмунд събра 36 точки и се изкачи на четвърто място в класирането, на точка зад третия Щутгарт, а Бохум остава на 14-а позиция с 20 точки.