site.btaШампионът Байерн Мюнхен с труден успех като гост срещу Аугсбург, Щутгарт победи РБ Лайпциг във футболното първенство на Германия

снимка: Sven Hoppe/dpa via AP

Шампионът Байерн Мюнхен спечели с 3:2 гостуването си на Аугсбург в баварското дерби от 19-ия кръг на футболното първенство на Германия. Така тимът се доближи само на точка от лидера Байер Леверкузен, който приема Борусия Мьонхенгладбах по-късно днес.

Хари Кейн даде преднина на "баварците" от 3:1 в 58-ата минута, след което домакините пропуснаха дузпа, но реализираха втора накрая.

Байерн можеше да губи с 0:2 още в началото, след като Аугсбург получи дузпа в петата минута заради игра с ръка в наказателното поле на Матайс де Лихт, която обаче беше отменена след намеса на системата за видеоарбитраж (ВАР). След това домакините откриха резултата, но попадението на Елвис Рексбекай беше отменено заради засада отново след преглеждане с ВАР.

Германският шампион в крайна сметка излезе от безизходицата в 23-ата минута, когато Александър Павлович вкара първия си гол за сезона и поведе с 2:0 преди почивката след попадение на Алфонсо Дейвис.

Аугсбург върна един гол в 52-ата минута чрез Ермедин Демирович, но Хари Кейн вкара трети за Байерн в 58-ата. След това домакините получиха две дузпи и докато Мануел Нойер спаси удара на Свен Мишел в 88-ата, Демирович реализира втория наказателен удар в добавеното време.

Треньорът на Байерн Томас Тухел изглеждаше загрижен за крилото Кингсли Коман, който се контузи и трябваше да бъде заменен след втория гол. Играчът напусна стадиона с патерици.

"Коман е много разстроен. Сега той ще бъде отведен в Мюнхен за прегледи. Да се надяваме на най-доброто", каза главният изпълнителен директор на Байерн Ян-Кристиан Дреезен пред телевизия "Скай".

Щутгарт разгроми РБ Лайпциг с 5:2 с хеттрик на Денис Ундав. Енцо Милот и Ундав дадоха преднина на домакините с 2:0, преди Лайпциг да намали пасива си чрез Бенямин Шешко преди почивката. Джейми Левелинг отбеляза трети гол за Щутгарт в началото на втората част, но Лоис Опенда в 55-ата се разписа за гостите. Но Щутгарт реагира само минута по-късно, когато точен беше Ундав за 4:2. Той оформи своя хеттрик в 75-ата за крайното 5:3.

В други срещи от кръга Вердер Бремен надделя над Фрайбург с 3:1, Хофенхайм и Хайденхайм завършиха 1:1, а при същия резултат приключи срещата между Волсбург и Кьолн.