site.btaНорвегия спечели класическата смесена щафета на Европейското първенство по биатлон в Словакия, България беше затворена с обиколка

снимка: AP Photo/Roman Koksarov

Норвегия спечели класическата смесена щафета на 4 по 6 километра на Европейското първенство по биатлон в Брезно-Осърбле (Словакия).

Исак Фрей, Йохан-Олав Ботн, Ида Лиен и Марен Киркейде изминаха трасето за 1:04.23,3 час с една наказателна обиколка и 7 допълнителни патрона.

За Норвегия това е поредно златно отличие от шампионата, след като Киркейде завоюва три златни и един сребърен медал, Ида Лиен две титли, Исак Фрей два златни и един бронзов, а Ботн - едно златно и две сребърни отличия.

На второ място на 14.6 секунди се нареди щафетата на Франция също с една наказателна обиколка и 7 допълнителни патрона, а на трета позиция завърши Италия с пасив от 53.8 секунди, с пет допълнителни патрона и без наказателен рунд.

Отборът на България в състав Антон Синапов, Васил Зашев, Стефани Йолова и Мария Здравкова бяха затворени с обиколка и се наредиха на 17-о място. Синапов предаде 12-и, след то Зашев и Йолова се справиха добре, но Здравкова не потегли по последен пост. Българите използваха 9 допълнителни патрона и не допуснаха наказателна обиколка.

Европейското първенство завършва с единичната смесена щафета по-късно днес.

Към 04:16 на 24.07.2024 Новините от днес