site.btaКонстантин Василев зае 42-ро място в индивидуалната дисциплина на европейското първенство по биатлон в Брезно-Осърбле

снимка: АП/Alessandro Trovati

С две грешки в стрелбата Константин Василев зае 42-ро място в индивидуалния старт на 20 километра на европейското първенство по биатлон в Брезно-Осърбле, Словакия.

20-годишният Василев приключи на най-предна позиция от петима българи, които застанаха на старт в днешния ден. Той финира с изоставане от 7:04.8 минути от победителя Вебьорн Сьорум от Норвегия.

Сьорум не направи нито една грешка при 20-те си изстрела и това му осигури победата с време от 51:32.7 минути.

Другите двама на подиума също бяха норвежци. Втори завърши Йохан-Олав Ботн, който с два пропуска приключи на 1:09.7 минути от Сьорум, а трети с един пропуск на 1:44.9 минути е Мартин Улдал. Мартин Невланд и Исак Фрей допълниха доминацията на скандинавската страна в топ 5 на състезанието.

От останалите български представители единствено ветеранът Владимир Илиев намери място в топ 50. Бившият световен вицешампион в тази дисциплина е 45-и с пет пропуска в стрелбата. С три грешки Васил Зашев е на 71-во място, без пропуск Благой Тодев е 91-ви, а с 10 грешки Валентин Карабаджаков е 107-ми от общо 112 стартирали.

По-късно днес е и индивидуалният старт на 15 километра при жените.

Към 04:26 на 24.07.2024 Новините от днес