site.btaВоденият от Станимир Стоилов тим на Гьозтепе с нова победа в Турция, Елитон с гол във втори пореден мач

Елитон вкара гол за Гьозтепе във втори пореден мач / снимка: Goztepe

Воденият от старши треньора Станимир Стоилов тим на Гьозтепе победи с 4:1 като домакин Умранийеспор в среща от 19-ия кръг на 1 Лига на Турция.

По този начин тимът от Измир събра 38 точки, с които заема второ място в класирането на седем зад лидера Еюпспор. За момента двата тима са на позиции за директно класиране в Супер лигата, която е най-високото ниво на футбола в Турция.

Срещу Умранийеспор резултатът за Гьозтепе бе открит още в шестата минута от Елитон. За бразилския централен защитник, който бе привлечен от тима на ЦСКА 1948, това е попадение във втори пореден мач, като той има общо три двубоя за турския тим.

Останалите голове за Гьозтепе бяха дело на Рамон Лундквист и Кубилай Канацискус, а Мустафа Есер си вкара автогол. Почетният гол на Умранийеспор бе дело на Угур Йълдъз в 66-ата минута, с който той намали на 1:3.

Умранийеспор е на 12-о място в класирането с 23 точки. Цял мач на десния бек за тима записа бившият български национал Страхил Попов.

Към 11:26 на 08.07.2024 Новините от днес