site.btaВиляреал и Майорка не излъчиха победител в шампионата на Испания

Виляреал и Майорка не излъчиха победител в шампионата на Испания
снимка: AP/Christophe Ena

Виляреал завърши наравно 1:1 с гостуващия Майорка в двубой от 21-ия кръг от Примера дивисион. "Жълтите" поведоха в допълнителното време чрез Александър Сорлот, но допуснаха изравняване в последните секунди на мача. Хавиер Ябрес осигури точката в полза на гостите от Балеарските острови.

Виляреал се намира на 14-то място в класирането, докато Майорка е на 15-та позиция.

В друга среща от кръга Лас Палмас се наложи с 2:0 срещу домакина Райо Валекано. Голове на Алберто Молейро и Хавиер Муньос във всяко от двете полувремена осигуриха успеха в полза на гостите.

Столичани останаха с 10 футболисти на терена в 81-ата минута, когато Алваро Гарсия получи втори жълт и съответно червен картон.

Лас Палмас заема седма позиция в класирането, докато Райо остана на 12-то място до момента.

По-късно днес Валенсия е домакин на Атлетик Билбао, а Селта Виго приема Реал Сосиедад. В неделя Реал Мадрид играе на свой терен срещу Алмерия. Барселона гостува на Бетис, докато Жирона се изправя срещу Севиля.