site.btaС хеттрик на Давид Пастърнак Бостън спечели домакинството си на Колорадо

С хеттрик на Давид Пастърнак Бостън спечели домакинството си на Колорадо
Давид Пастърнак вкарва шайбата във вратата на Александър Георгиев / снимка: АП/Steven Senne

С хеттрик на Давид Пастърнак Бостън Брюинс победи с 5:2 гостуващия Колорадо Аваланш в един от най-итересните мачове от програмата на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Две от попаденията си чешкият национал реализира в последните три минути на срещата, когато първо преодоля Александър Георгиев при числено превъзходство за 4:2, а след това бе точен и на празна врата

Другите три гола за "мечоците" паднаха още в първата третина. Пастърнак откри в 44-тата секунда на двубоя, Якуб Лауко покачи на 2:0 в петата минута, а Джейк ДеБръск бе точен за 3:1 в края на периода.

За гостите от щата Колорадо Майлс Ууд в първата и Нейтън МакКинън във втората третина вкараха головете. Вратарят Александър Георгиев направи 26 спасявания.

В класирането в Атлантическата дивизия Бостън е лидер с 63 точки. Колорадо е на второ място в Централната дивизия с 61 точки.

Едмънтън Ойлърс регистрира 12-ата си поредна победа след 4:2 при домакинството си на Сиатъл Кракън.

Гостите от Сиатъл поведоха с 2:0 в първата третина чрез Ели Толванен и Джаред МакКан, но във втората Едмънтън обърна с точни изстрели на Уорън Фьогеле на два пъти и Леон Драйзайтъл. Крайното 4:2 бе оформено от Зак Хайман малко преди финалната сирена при числено превъзходство за Ойлърс.

Въпреки рекордната си серия от победи, Едмънтън е все още едва на трето място в Тихоокеанската дивизия на НХЛ с 51 точки, на цели 13 зад лидера Ванкувър. Сиатъл е шести с 47 точки.

В друг мач от тази нощ шампионът Вегас Голдън Найтс разгроми водача в Столичната дивизия Ню Йорк Рейнджърс с 5:1.

Джонатан Марчесо и Иван Барбашев дадоха преднина от два гола на "рицарите" в първата третина, а във втората отново Барбашев и Кийгън Колсар покачиха на 4:0.

Ню Йорк върна една шайба чрез Мика Зибанеджад още в първата минута на последната третина, но на празна врата Брет Хоудън оформи успеха на домакините.

Към 09:18 на 24.07.2024 Новините от днес