site.btaДва гола на Мохамед Кудус не стигнаха на Гана за победа над Египет

Два гола на Мохамед Кудус не стигнаха на Гана за победа над Египет
Два гола на Мохамед Кудус (20) не стигнаха за победата на Гана над Египет / снимка: АП/Themba Hadebe

Нападателят на Уест Хям Мохамед Кудус вкара два гола, но те не се оказаха достатъчни за тима на Гана, който стигна само до равенство 2:2 с Египет в мач от група "В" на втория кръг на турнира за Купата на африканските нации.

По този начин ганайците, които бяха смятани за един от фаворитите в турнира преди старта му, остават само с една точка в класирането и ще се нуждаят от задължителна победа над Мозамбик в последния си двубой, за да имат шанс да продължат към директните елиминации. Положението при египтяните, които са най-успешният отбор в историята на турнира със своите седем титли и общо десет финала, също не е по-различно, като "фараоните" са с 2 точки ще трябва да търсят първи успех в последния си мач срещу Кабо Верде.

На стадиона в Абиджан, Кот д'Ивоар през първото полувреме нямаше особено интересни ситуации, но гол все пак падна. Това стана секунди преди почивката, когато с далечен удар Кудус изненада вратаря на Египет Мохамед ел Шенауи.

В началото на второто полувреме попадение на "фараоните" бе отменено заради засада, но те все пак успяха да изравнят в 69-ата минута чрез Омар Мармуш.

Само 120 секунди по-късно, с известна доза късмет, Кудус вкара втория си гол в мача, за да изведе четирикратните шампиони от Гана отново напред в резултата.

Крайното 2:2 бе оформено в 74-ата минута от Мостафа Мохамед, който завърши страхотен пробив по левия фланг на Трезеге.

Другият мач от групата между Мозамбик и Кабо Верде е по-късно днес. С победа Кабо Верде ще си осигури класиране и първото място в групата.

Към 20:23 на 05.07.2024 Новините от днес